Benecko

penzion u lyžařského areálu
<< zpět na seznam
Lokalita:Krkonoše
Pobyty:celoročně
Lůžek:30
Ložnic:8
Poloha
Obec Benecko, významné rekreační středisko, leží na západních svazích masívu Žalého. Penzion se nachází přímo na sjezdovce ve skiareálu Benecko a je dostupný na všechny sjezdovky. Je zde možnost využití běžeckých tratí. V obci se zachovala řada roubených chalup, nedaleko obce se nachází vyhlídkové místo zvané Jindrova skála a mnoho dalších přirodních a turistických zajímavostí.
Vybavení interiéru
2 - 4 lůžkové pokoje se sprchou a WC. Možnost dokoupení polopenze, specialitou je také možnost vaření diet pro fenelketonuriky, bezlepková dieta. Prostorná jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost, je vybavena televizí, DVD přehrávačem, možnost připojení WIFI. Místnost pro děti, menší kuch.kout pro přípravu např.teplých nápojů a pokrmů pro děti.
Více o ubytování
Venkovní vybavení
Kolem penzionu velký travnatý prostor, vhodný i pro školy, školky, pro různé typy her, nadzemní bazén. Parkováná u penzionu na vlastním pozemku.
Popis

LÉTO
Výhodné východisko pro horské túry na hřebeny Krkonoš. Návštěvník se může obdivovat dalekým výhledům ze svahů Žalého a toulat se po zajímavých oblastech Benecka, Horních a Dolních Štěpanic nebo Mrklova, případně navštívit 2 km od obce vzdálené město Jilemnici nebo 3 km vzdálené Vrchlabí.

ZIMA
10 kroků první lyžařský vlek, v pěší dostupnosti penzionu je 8 lyžařských vleků a nová čtyřsedačková lanovka. Lyžařský park pro děti, půjčovna, škola. V okolí několik restaurací. S rozvojem turistiky se obec postupně stala vyhledávaným centrem hlavně zimních sportů – skiareál Benecko. Na Benecku jsou k dispozici běžecké tratě turistické i závodní v délce 15 km. Tyto tratě jsou strojově upravované. Benecké běžecké tratě jsou napojené na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky. Je zde také nástupní místo na Krkonošskou lyžařskou cestu - upravované lyžařské trasy po celých Krkonoších (cca 500 km).

OKOLÍ-VÝLETY
Rozhledna Žalý, Kněžice - jízdy na koních, vyhlídkové lety Vrchlabí, aquapark Špindlerův Mlýn, Semily - muzeum, Turnov - zámek Hrubý Rohozec, hrad Valdštejn, Krkonošské muzeum v Jilemnici (budova bývalého zámku) a ve Vrchlabí, Harrachov - muzeum skla, Bozkovské dolomitové jeskyně, Krkonošský národní park, Polsko. Cyklobusy, které v letních měsících převážejí kola ve směru na Malou Úpu nebo do Harrachova, zřícenina hradu Štěpanice.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE
Obchod: 200m, Restaurace: 200m, Internet: ano, Zvíře: ne, Povlečení: ano,  Rekreační poplatky OÚ: dospělý 19,-Kč/noc, děti 0, Topení: v ceně,  Elektřina: v ceně.

CENA
Léto :
270,- Kč se snídaní /os/noc, dítě do 10ti let 235,- Kč se snídaní, do 3 let zdarma bez nároku na služby
Zima :
420,- Kč se snídaní/os/noc, dítě do 10ti let 350,- Kč se snídaní, do 3 let zdarma bez nároku na služby
Silvestr : dospělý 480,-Kč/noc se snídaní, dítě do 10ti let 410,-Kč/noc, do 3 let zdarma bez nároku na sluzby

Možnost dokoupit polopenzi na místě (+120- Kč, dítě 60,-Kč), plnou penzi (+170,-Kč, dítě 80,-Kč)

Týdenní pobyty od soboty do soboty. Možné i kratší termíny
Celý objekt pro sebe je možné objednat v létě již od 15ti osob

 

Termíny
volno
částečně obsazeno
obsazeno
rezervováno

Obchodní podmínky Termíny prázdninKurzovní lístekPočasíSměna EUR
Spřátelené ODKAZY :
Komfortní kotel na dotace
Prodej kamen a kotlů
TV program
DOVOLENÁ V ČESKO-SLOVENSKU + MAĎARSKÉ TERMÁLY